Six Senses Kocataş Mansions İstanbul’da doğallığın izini sürüyor

ROUTEMAGAZINE.NET – Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, olumsuz çevresel etkileri azaltmaya, dünya okyanuslarının ve diğer doğal çevrelerin kirliliğiyle mücadele etmeye yönelik sürdürülebilirlik ve bütünsel iyilikle ilgili çabalarını sürdürüyor.

Executive Chef Özgür Üstün’ün liderliğinde otel bünyesindeki Defne Restoran’ın menülerinde yer alan tüm lezzetler, Eat Wit Six Senses felsefesiyle, hem besleyici hem de sağlıklı malzemelerden oluşuruken, otelin fine-dining restoranı Toro Latin Gastro Bar’da mevsiminde kullanılan malzemeler ve yerli üreticiden temin edilen meyve, seze ve et çeşitleri ile küçük üreticinin ayakta kalması için destek sağlanıyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, organik bahçesinden toplanan sebze ve meyvelerle hazırlanan yemekleri, doğal turşuları, fermente hazırlanan gıdaları, manda sütünden yaptıkları yoğurt ve peynirler ile sürdürülebilirlik felsefesini benimsediğini ortaya koyuyor. Ayrıca mevsiminde toplanıp hazırlanan doğal domates, biber salçaları, soslar, mevsiminin en taze meyveleri ile şeker kullanılmadan hazırlanan reçeller, kurutulmuş et ve pastırma gibi bir çok doğal ürün de içerde hazırlanarak misafirlerin beğenisine sunuyor.

Misafirlerine sağlıklı yaşam deneyimi yaşatmak adına adeta doğallığın izini süren Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da, tüm tatlılar şeker kullanılmadan meyvelerin kendi şekeri, doğal tatlandırıcı ve bal ile lezzetlendirilerek servis ediliyor. Eat With Six Senses felsefesini tam anlamıyla uygulayan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da, yerli üretime destek hedefiyle, otelin birçok mutfak alışverişi Sarıyer’in yerli esnafından yapılıyor.

Earth Lab’de doğaya saygı

Six Senses Hotels Resorts Spa markasının kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ve sürdürülebilirlik felsefesi çerçevesinde, Six Senses Kocataş Mansions çevreci adımlar atmayı da sürdürüyor. Otel odalarında, restoran ve mutfakların %95’inde plastik ürünler, pamuklu çubuk, pipet gibi malzemeler kullanılmıyor. Banyolarda kullanılan ürünler tamamen organik ve doğaya saygılı malzemelerden elde ediliyor.

Ayrıca Six Senses’in sürdürülebilirlik ve doğaya saygı yaklaşımını içinde barındıran Earth Lab’de organik yöntemlerle taze otlar, sebzeler, meyve ve Spa bakımlarında kullanılan bitkiler yetiştiriliyor. Misafirler, sürdürülebilirlik felsefesini yaşayabilecekleri Earth Lab’deki atölye çalışmalarında, diş macunu, el kremi, vücut kremi, peeling gibi ürünleri tamamen doğal ürünlerle hazırlayarak, sağlıklı yaşam deneyimine katılabiliyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul Executive Chef Özgür Üstün, “Uzun yıllardır büyük otel zincirlerinde, farklı kültürlerden gelen insanların oluşturduğu ekiplere liderlik ediyorum. Sürdürülebilirlik felsefesi ve bütünsel iyilik adına sektöre öncülük eden Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da ise farkındalık adına ciddi bir vizyon edindim. Otel demek artık sadece konaklanan ve yemek yenen bir alan değil, sorumlu bir vatandaş olmaya çabalayan herkesin deneyim alanı haline geldi. Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul da bu deneyim için doğru bir adres. Gezegenimiz üzerindeki etkimizin, çalışanlarımız, misafirlerimiz ve tedarikçilerimiz için somut faydalar yaratma sorumluluğumuzun farkındayız” dedi.