Dijital sanatçıdan gerçeküstü Porsche yorumu

ROUTEMAGAZINE.NET – Dijital sanatı ile tanınan Chris Labrooy, Porsche ile olan çalışmaları ile spor otomobil markasının hayranları tarafından da biliniyor.

Aslen İskoçyalı olan Chris’in tasarımlarında kullandığı canlı renkler, sıcaklık; İskoçya’nın soğuk ve sert çevresi ile enteresan bir kontrast yaratıyor. Bu kontrast, sanatçı için dijital bir kaçış imkanı yaratıyor. Tüm bu renkler, kontrast ve kaçış arasında otomobiller nasıl çalışmalara dahil oluyor diye insan kendine sormadan da edemiyor. Labrooy ise aslında çocukluğundan beri ciddi bir otomobil hayranı. Gençlik dönemlerinden otomobil tasarımları ile ilgilenen sanatçı, daha sonra televizyonda izlediği bir program ile birlikte otomobil tasarımcısı olma kararını vermiş.

Chris, kendine özel estetik anlayışı ile birlikte kısa bir sürede evrensel birçok markanın dikkatini çekmeyi başarmış. Otomotiv dünyasına da tasarımlarıyla girmesinin ardından Porsche 981 Cayman alarak, fiziksel olarak da sektörün adımını atmış. İki sene sonra da Porsche 981 GT4’e geçiş yapmaya karar vermiş.

Porsche, zaman içerisinde Labrooy’un işlerinde büyük bir etki yaratmaya başlamış. Sanatçı, 911 modelinin de büyük bir hayranlarından. Tabii genel olarak üzerinde çalıştığı otomobil model ise klasik 911’ler olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün sanatçı yine Porsche’nin 718 Cayman GTS 4.0 kullanmayı tercih ediyor. Bunun en büyük nedeni ise kendisine göre yaşam tarzını oldukça iyi yansıtması. Genel olarak evden çalışan sanatçı, otomobili sadece keyif için kullandığını ve Cayman modelinin bunun için ideal olduğunu belirtiyor.