Performans ve stil bir arada: Invictus TT460

ROUTEMAGAZINE.NET – Yat üreticisi Invictus’un yeni amiral gemisi TT460, şık tasarımı ve gücünü aldığı motorları ile performans ve stili bir araya getiriyor.

TT460 modelinin yeni ve öne çıkan detayları arasında geniş ön camı yatın pruvasından, orta bölgesine kadar uzanıyor. Ön cam geriye doğru uzanırken, tavanında kullanılan karbon alaşım ile birleşerek oldukça şık bir görünüm ortaya koyuyor.

Yatın gövdesi oldukça rahat hareket edilebilecek şekilde tasarlanmış. Gövde üzerinde geniş bir güneşlenme güvertesi de bulunuyor. Yine gövdenin arka bölümünde küçük bir yemek masası yer alıyor. Bu masa katlanılarak kapatılıp, ikinci bir güneşlenme güvertesi yaratılabiliyor. Aynı bölgede yer alan katlanabilir platformlar ile de açıldığı zaman güvertenin boyutu büyütülebiliyor.

Yat üzerinde tüm güvertede ve yüzme platformu üzerinde kullanılmış olan tik ağacı oldukça şık bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Yüzme platformu ayrıca isteğe bağlı olarak hareketli hidrolik sistem eklenerek daha konforlu bir yüzme keyfi sunabiliyor.

Yaklaşık 15 metre uzunluğundaki yat gücünü iki adet Volvo Penta IPS 650 dizel motordan alıyor. Maksimum 35,5 knot hıza çıkabilen yatın, cruise hızı ise 25 knot olarak ölçülmüş.