The Wild Baobab 2

Doğanın çağrısı

ROUTEMAGAZINE.NET – Hayat bir anda değişebiliyor… Uri ve Helle Løvevild Golman’ın rüya gibi hayatı da aynen bu şekilde bir anda değişivermişti.

2017 yılının Aralık ayında, Uri ve Helle Løvevild Golman Gabon’da kalabalık bir pazardalardı. Anlık gerçekleşen bir saldırı Uri’yi hayatını son saniyelerine yaklaştırmıştı. Helle’nin sevgisi ve yine anlık refleksleri ile bu saldırıdan sağ bir şekilde kurtulsa da, iyileşme süreci sancılı ve uzun geçmişti. Yaşadıkları bu elim olaya rağmen çift, karalı bir şekilde çalışmalarına devam ettiler. Yıllar içinde Uri ve Helle, uzak ve tehlikeli yerleri araştırma konusunda önemli bir üne sahip olmuştu. Vahşi Doğa Vakfı’nın (Wild Nature Foundation) kurulması ile de şimdiye yaptıkları çalışmalar, doğayı koruma adına büyük bir etken olacak. Üç kıtada önemli girişimlerin planlanmasının yanında, gezegenimizin geleceği adına dünya liderlerini etkilemek için özel de bir proje hazırlanıyor.

The Wild Baobab 3

Ünlü kalem üreticisi Montegrappa da bu organizasyonun bir parçası. Uri’nin rehabilitasyonu hali hazırda devam ederken, markanın özel yeni tasarımı olan kalem dayanışma ve gücü simgeliyor. The WILD: Baobab ismini alan tasarım kalem, doğanın ehlileşmemiş gücünü ve kaşif çiftin yılmaz tutkusunu ilan ediyor.

Baobab ağaçlarından ilham aldı

Kalem, hafif bombeli, doğal bir yapıya sahip. Afrika’da yetişen Baobab Ağaçları, gövdelerinde binlerce litreye kadar su depolayabilmeleri ile biliniyorlar. Vahşi doğada hayatta kalmanın abideleri denilebilir. Kalemin tasarımında da bu dev ağaçların dayanıklı yapılarından ilham alınmış.

Sevdiğin şeyi yansıtırsın

Kalemin kapağındaki cep kancası, Kar Baykuşu tüyünden ilham alınarak yapılmış. Başka bir dikkat çekici detay ise, kalemin kapağına işlenmiş olan, “What you love, you will project” (Sevdiğin şeyi yansıtırsın) yazısı.