Urwerk’ten Star Wars’a saygı duruşu

ROUTEMAGAZINE.NET – Urwerk, The EMC Timehunter modeli saati için Star Wars filmi serisinden ilham alan beyaz seramik modelini üretti.

Martin ve Felix’in bu film serisine ve yönetmeni George Lucas’a olan hayranlığı saat modellerinde kendini uzun zamandır gösteriyordu. Saatin ismi de yine bu filmlerden ilham alınarak “Stormtrooper” mahlasını taşıyor.

İlhamını Star Wars’tan alıyor

Star Wars Evreni’nde Stormtrooper zırhı ilk defa filmin gösterime girdiği 1977 senesinde oldukça dikkat çekmişti. Zırh film serisi için, Ralph McQuarrie tarafından tasarlanmıştı. Zırh tasarımı tehditkar olmasının yanında, havalı görünümü ile de oldukça dikkat çekiciydi.

The EMC Stormtrooper da aynı bu film serisinde kullanılan görünümü yansıtıyor. Saatin tasarımı bilimkurgu bir filme aitmiş gibi duruyor. Beyaz seramik kaplamalı olan model, yalnızca sınırlı sayıda üretilmiş. Çoğunlukla siyah rengi tercih eden marka, bu sefer beyaz rengi tercih etmesi ile bir ilke de kendi tasarımları açısından imza atmış.

Dış kaplaması beyaz seramik olan saatin, kadranındaki kontrast yaratan siyah mat kaplama da oldukça şık görüntü ortaya koymuş. Kadranında saat ve dakika sayar haricinde; 80 saatlik enerji rezervini takip edebilmek, kesinlik ve genliği takip edebilmek de mümkün kılınmış.