Fransız Otomobil üreticisi Talbot-Lago Art Deco döneminde Bugatti gibi birçok şık tasarımlı otomobil üretmişti. Ama son bulunan 1948 T26 Record Sport model Talbot-Lago, bu nadir tanınan marka için etkileyicilikte bir üst noktada yer alıyor. Otomobilin karoseri o dönemin en önemli karoser üreticilerinden Saoutchik tarafından ortaya konulmuştu.

Otomobil 4.5 litrelik sıralı 6 silindir motora sahip ve daha çok salon şıklığında bir tasarımı var. Spor motoru, 195 Hp gibi oldukça yüksek bir güç üretebiliyor. Aynı dönem üretilen 2.0 litre V12 motorlu Ferrari 166’nın 140 Hp ve Jaguar XK120’nin 160 Hp güç üretebildiği düşünülürse, yaklaşık 200 Hp oldukça yüksek bir rakam.

1950 yılında gerçekleşen Paris Otomobil Fuarı’nda, Grand Prix du Salon ödülünü kazanan ve aktris/model Capucine ile fotoğraf çekiminde yer alan otomobil, bu döneminden sonra ortadan kaybolmuştu. En son bir koleksiyoncu tarafından harabe durumda bulunan otomobil, restore edilerek eski şaşalı günlerine tekrar ulaştırıldı. Otomobil, Bonhams tarafından ağustos ayında gerçekleşecek olan Quail Lodge Müzayedesi’nde satışa sunulacak.