Samsung TV / CES 2018

Televizyonlarda yeni dönem başlıyor

Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan dünyanın en önemli teknoloji fuarı CES 2018’de televizyonlar yeni teknolojileriyle öne çıktı.

Biz de fuarın en dikkat çeken marka ve televizyon modellerini sizler için derledik.

LG

Geçtiğimiz yıl LG, ultra ince televizyonu W7 OLED ile herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Bu yıl ise onun bir üst segmenti olan W8 ile süper ince olan W7 modeli gelişmiş Alpha Chip 9 işlemci ile daha da güçlendirdi. Yeni işlemci sayesinde daha zengin renkler elde edilirken, gürültü engelleme özelliğinde de ilerleme sağlandı. Eklenen ThinQ ile de kullanıcıların televizyonlarını sesle kumanda etme imkanı sunuluyor. Ayrıca bir CES geleneği olarak, bu yıl da  sunulan konsept ürünler arasında televizyonu otomatik içine saran depolama kutusuna sahip OLED televizyon da bulunuyor.

LG Display Roll Over

Samsung

Bu yıl Samsung, OLED televizyon yerine, The Wall isminde 146 inçlik yeni televizyonunu tanıttı. Normalden daha küçük olan LED’ler kendi ışıklarını yayarak, daha iyi bir renk kontrastı ve daha berrak bir görüntü sağlıyor. Modüler tasarımı sayesinde ise evinizdeki herhangi bir duvara sığabiliyor.

İkinci bir yenilik ise Samsung’dan gelen, 8K Quantum LED televizyon. Henüz 4K videoların sınırlı olduğu bir dönemde olsak bile, televizyonun sahip olduğu yapay zeka daha düşük kalitedeki içerikleri algılayıp 8K kalitesine yükseltebiliyor.

Sony

Sony geçen yıl tanıttığı Bravia A1E modelini geliştirerek katılımını gerçekleştirdi. Yeni A8F, tüm ekranı hoparlör olarak kullanan akustik yüzey teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekti. W8 gibi, A8F’de de daha gelişmiş bir görüntü işlemcisi mevcut. Burada kullanılan işlemci, hareket bulanıklığını en alt düzeye indiriyor.