Alman lüks spor otomobil üreticisi Porsche, 918 Spyder modelinin ötesine geçene kadar başka bir yüksek performans otomobil yapmayacağını açıklamıştı. 918 modelin hibrid bir araç olduğu düşünülürse, bu aracın tamamen elektrikli bir araç ile değiştirilmesi çok da mantıksız bir seçim olmazdı.

Tasarımcı Romain Gaurin, 918 modelinin varisi olacak 9e1 modelini klasik 911 modelinden esinlenerek, tamamen elektrikli ve fütüristik bir yüksek performans otomobili konseptinde tasarladı.

porsche 9e1

Tasarım araç, yuvarlak farları, hafif yuvarlaklaştırılmış burnu, uzun ön kaputu, dik ön camı ve arkaya doğru eğimle ilerleyen ve arka farları kaplayan bir son dokunuş ile dikkat çekiyor. 911 modelinin evrilmiş bir hali gibi durduğu söylenebilir. Hatta Gauvin biraz daha ileri giderek batarya kutusunu klasik 911 modellerindeki gibi aracın arka kaputunun altına yerleştiriyor.

Bu fütüristik tasarım gelecekteki bir yüksek performans otomobili için gayet uygun görünüyor. Diğer yandan Porche de zaten devrimden çok evrimi tercih ediyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar