Müzayede evi Phillips bu mayıs ayında gerçekleştireceği Daytona Ultimatum Açık Artırmasında beyaz altından yapılmış çok özel Rolex Daytona ref.6265 modeli satışa sunulacak.

Bu saat modeli ilk 1970 yılında üretilmişti. 6263 modeli ile aynı “oyster” kasaya sahip. Ama bu defa akrilik bezel yerine, metal bezel tercih edilmiş. Bilindiği üzere klasik Daytona model saatlerin yapımında paslanmaz çelik, 18 karat altın ve Amerika için olmak üzere 14 karat altın kullanılıyordu. Fakat bu Daytona özel istek üzerine üretilmişti. Saatin Sigma kadranı beyaz altın imleçler ile donatılmış ve Rolex markasının sembolü olan taç paslanmaz çelikten yapılmış.

Saatin açık artırmada tahmini olarak 3 milyon İsviçre frangını, yani yaklaşık olarak 2 buçuk milyon avroyu geçmesi bekleniyor. Geçtiğimiz sonbahar mevsiminde gerçekleşen açık artırmada Paul Newman’ın klasik Rolex Daytona saati 17.725 milyon dolara satıldığı düşünülürse çok da zor olmayacak gibi. Rolex Cosmograph Daytona, 1963-1970 yıllarında üretilmişti ve “Paul Newman ssati” olarak da tanınıyordu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar