Omega Elvis Presley

Rock ‘n’ Roll’un Kralı’ndan Yeni Bir Rekor

Cenevre Saat Müzayedesi’nin ilk yarısı sona erdi. Elvis Presley’nin bezeli elmaslar ile süslü, 18 karat beyaz altından ve kadranın içerisinde Tiffany & Co. imzası bulunan Omega saati 1.8 milyon dolara satılarak en pahalı Omega haline geldi.

Elvis’in saati, geçtiğimiz kasım ayında Phillips Cenevre Saat Müzayedesi’nde 1.4 milyon dolara satılan Omega tourbillon saati geçerek yeni bir rekor kırdı. Bundan önce ise geçtiğimiz yıl Paul Newman’a ait olan Daytona model saat 17.75 milyon dolara, Eric Clapton’a ait platin Patek Phillipe’i ise 3.65 milyon dolara satılmıştı.

Son dönemde yoğun bir şekilde hissedilen Daytona saatlerine olan rağbet arasında bazı saat modelleri kayboluyordu. Fakat bu saat öyle kolay kaybolabilecek bir saat değildi. Rock ‘n’ Roll’un Kralına bu saat 1960 yılındd 75 milyon plak satış rekorunu kırması üzerine hediye edilmişti. 1961 yılında verdiği konserde bu saat ile sahneye çıkmıştı. Saatin arka yüzünde ise “Elvis’e / 75 Milyon Plak / RCA Victor / 12-25-60” yazısı işlenmiş.