Riva 110' Dolcevita

Riva’nın Yeni Amiral Gemisi

Riva’nın yeni amiral gemisi yakın zamanda İtalya’nın La Spezia şehrinde denize indirildi. Officina Italiana Design şirketi ve Ferretti tarafından tasarlanan süper yat sınıfının en iyi iç tasarımlarından birine sahip. Ana güvertedeki salon her yanını kaplayan yerden tavana camları ile camdan yapılma bir evi andırıyor. Salon bölmesiz tasarlanmış, alçak mobilyalar, mermer kaplı zemin, tavan ise buğulu cama sahip ve paslanmaz çelikten çerçeve üzerine yerleştirilmiş. Ön bölümdeki yemek alanı ile ana salonu birbirinden ayıran iki kaydırılabilir panel, yat sahibi ve misafirler yemekte mahremiyet isterse bunu sağlayabilecek şekilde düşünülmüş.

Ana güvertede bulunan ana kabin haricinde, oldukça geniş 10 kişi ağırlayabilir 5 adet kabin daha bulunuyor. Bunun haricinde güverte köprüsü ön güvertede oldukça geniş bir alan sağlıyor. Ön güvertede oturmak için bir alan, spa havuzu bulunurken, yatın kıç kısmında ise güneşlenme alanı mevcut.

Sahip olduğu platform su içerisinde doğru alçalıyor ve yüzebilir bir garaj oluşuyor. Bu sistem sayesinde bot, jet ski gibi su araçları kolayca yattan çıkabilir ve geri konulabilir hale geliyor.

Yaklaşık olarak 33 metre uzunluğundaki yat gücünü bir çift MTU 2000 M94 motordan alıyor ve seyir hızı 23 knot iken maksimum 26 knot hıza kadar çıkabiliyor.