Richard Mille

Richard Mille Denize Açılıyor

Pierre Casiraghi, Richard Mille’in Yelken Alanındaki İlk Marka Dostu Oldu

Monako Prensesi’nin henüz otuz yaşına basmamış girişimci oğlu Pierre Casiraghi için yelkencilik, büyük bir tutku. Richard Mille’in yelken alanındaki ilk marka dostu bu kraliyet mensubu genç, hayır yarışı ‘Sail for A Cause’a sponsor oluyor.

Pierre Casiraghi’nin denizle tutku dolu ilişkisi, kesinlikle şans eseri değil. Yelkencilik, Pierre Casiraghi’nin adeta ikinci evi. Ama her şey Pierre için 2010 yılında, bugün Başkan Yardımcılığını yaptığı Monako Yat Kulübü’nün amiral gemisi Tuiga’da edindiği deneyimle daha net hale gelmiş. Ardından dümenci olarak VOR70, MOD70, IMOCA, GC32, TP 52, Esimit gibi modellerle denize açıldı. Genç girişimci, birçok seçkin regatta ve ödüle de sahip. Palermo-Monte Carlo (TP 52 sınıfında iki kere), Esimit Europa II ile Giraglia Rolex Kupası, Cape to Rio Yat Yarışı (bugün hala rekoru elinde bulunduruyor), Fastnet Yarışı (çift kişilik kategoride üçüncülük) ve Middle Sea Race (start hattını ilk geçen tekne) bunlardan bazıları.

Pierre Casiraghi, 2016’da kendi yelken ekibini kurdu. GC32 kategorisinde yarışmak için yeni nesil bir katamaran edindi. Grimaldi ailesinin geçmişine büyüleyici bir atıfla bu katamarana Malizia adını verdi. Casiraghi, takım arkadaşı Boris Herrmann’la birlikte, ikisinin de bu tür bir tekneyle hiçbir deneyimleri olmamasına rağmen doğrudan büyük bir sınamaya girmek istediklerini, yeni ‘uçan’ katamaranlardan birini alma fikrinde anlaştıklarını ve o yarışın ciddi anlamda riskli bir meydan okuma olduğunu söyledi. Yarışın sonuçları, yeterli kanıt sunar nitelikteydi; Lake Garda’daki ilk regattalarının ardından, yelkencilik dünyasının America’s Cup’ta başarılara imza atmış devleri Franck Cammas, Nathan Outteridge ve Ian Ashby’i geçerek yarışların birçok ayağını başarıyla kazandılar. İkili kısa zaman önce 60 foot uzunluğunda yeni nesil tek gövdeli Malizia II ile Globe serisinin ilk yarışına katıldı. Casiraghi, yeni kaptan ekolüne ait cesaretinden hiçbir ödün vermeyen bir centilmen. Şu anda ana hedefi, Boris ile ikili olarak tek gövdeli tekneleriyle Transat Jacques Vabre’ye katılmak.

Pierre Casiraghi’nin Richard Mille ailesine katılması, RM 60-01 Regatta modelini test etmek ve deniz suyunun aşındırıcı özellikleri nedeniyle hayli sert bir ortam olan denizcilik dünyasına adaptasyonunu sağlamak için oldukça iyi bir fırsat.