IWC Portugieser Perpetual Calendar

Portugieser Ailesi Genişliyor

IWC Schaffhausen, Portugieser ailesini genişletiyor. Mevcut koleksiyona ilk kez daimi takvim ve platin kasa ile donatılmış bir Portugieser modeli ekleniyor.

Portugieser Perpetual Calendar (ref. IW503406) mevcut saat koleksiyonunda daimi takvim ve platin kasayla donatılmış ilk saat olma özelliğini taşıyor. Platin doğası gereği paslanmaz ve hipoalerjenik bir materyal olması ile biliniyor. Yüksek yoğunluğu sayesinde aynı zamanda oldukça dayanıklı. Parlak beyazımsı gri platin kasa, gümüş kaplama kadranın yanı sıra rodyum kaplama saat kolları ve saat imleriyle son derece uyumlu. Kasada şirket içinde üretilen IWC 52615 kalibre yer alıyor. 18 karat som kırmızı altından yapılan rotoru ile yedi günlük güç rezervi üretiyor. Ayrıca mekanizma, şeffaf safir cam kasa sırtından görülebiliyor.

Çift Ay Evresi Göstergeli Daimi Takvim

Saatin kadranında göze çarpan bir özellik ise sahip olduğu daimi takvim. 1980’lerde Kurt Klaus’un geliştirdiği mekanizma yaklaşık 80 parça içeriyor. Ay’ın evresinin yanı sıra dört haneli olarak yılı gösteriyor. Taç düğmesi vasıtasıyla kolayca ayarlanabiliyor.

Ayların farklı uzunluklarını ve artık yılları otomatik olarak algılayan mekanizmanın 2100 yılına düzeltilmeye ihtiyaç duymadan çalışacağı söyleniyor. Daimi takvimde hem kuzey hem güney yarı küreler için ay evrelerinin ters çevrilmiş görüntüsünü veren çift ay evresi göstergesi bulunuyor.

Özel bir redüksiyon dişlisi sayesinde gösterge dakikliği dünyanın uydusunun gerçek yörüngesinden ancak 577.5 yıl sonra sadece bir gün sapacak şekilde tasarlanmış.