Bu yeni modelin iç ve dış tasarımını Luca Dini Designs üstlenmiş. 3 güvertesi olan süperyat, 5 kabin ile 11 kişiye kadar insan ağırlayabiliyor. Ayrıca 11 kişilik mürettebata kadar kapasiteye sahip 7 kabini de dikkate alındığında oldukça geniş bir tasarlandığı anlaşılıyor. Geminin karina ve üst güvertesinin yapımında alüminyum kullanılıyor. Yaklaşık 50 metre uzunluğa sahip olan yatın genişliği ise yaklaşık 9 metre olacak şekilde planlanmış.

Yeni süperyat gücünü ise 2 adet MTU motordan sağlıyor. Toplam 2000 Hp güç açığa çıkartan yat ayrıca maksimum 20 knot hıza kadar da çıkabileceği gibi, cruise hızı 15 knot olacak.

Yatın tasarımını yapan Luca Dini, Yat üreticisinin mühendislik bölümü ile en iyi işi ortaya çıkartabilmek için yakın temas halinde kalmayı ihmal etmiyor.

Dış tasarımda dinamik bir duruş sergilenirken, ölçüler arasındaki dengenin sağlanmasına da özen gösteriliyor. Keskin köşeleri şık çizgiler oluştururken, iç mekanın tasarımı için de gerekli alanın oluşmasında fayda sağlıyor.

Doğal ışıktan yararlanmayı tercih edenler düşünülerek, tüm güvertelerde fazlasıyla cam kaplama kullanılması ile doğal ışık girişi sağlanıyor. Özellikle ana güvertenin her yanı kaplanarak, doğal ışık alımını maksimize edecek bir tasarım tercih edilmiş. Ayrıca ana güvertenin etrafının cam ile kaplı olması, burada bulunan salon kısmındaki koltuklarda otururken bile denizin muazzam manzarasına karşı keyif çıkartma imkanını sağlıyor.

Yatım yapımına yakın zamanda İtalya, Ancona’da başlanacak. Bitiş tarihi ise 2020 yılının yaz ayı olarak planlanıyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar