Oceanco Y717

Oceanco’dan Yeni Süper Yat: Project Shark

Oceanco’nun yeni 90 metre uzunluğundaki süper yatı Y717 veya başka bir simi ile Project Shark, suya indi. Modern bir görünüme sahip dış tasarımını DeBasto Design üstlenirken, iç tasarımını Nuvolari Lenard gerçekleştirmiş. Şık tasarımı, gelişmiş teknloji barındıran aksamı, yat üreticisi firmanın DNA’sını taşıyor.

Süper Yatın üstyapısının tamamında yansıtır cam kullanılmış. İçeriden, yerden tavana kadar uzanan cam yatın arkası ve iki yanından panoramik manzara görme imkanı sağlıyor. Dış mekanda geçirilen zamanı ve deniz ile direkt temas edebilecek şekilde olacak biçimde olması tasarımda en çok dikkat edilen noktalar olmuş. Oldukça geniş olan yat, uzun ve sportif bir görünüme sahip.

Üst güvertenin tamamı yat sahibi için tasarlanmış. Ayrıca güverteye etraftan geçişleri engelleyerek, mahremiyet en yüksek düzeyde tutulmuş. Bu güverteye özel bulunan balkon, kamaranın içerisine şahane manzaraların ulaşmasına imkan sağlıyor. Tüm bunların yanında yine bu güvertede yat sahibine özel spa havuzu bulunuyor.

12 kişilik misafir kapasitesi bulunan yatta, spiral merdiven, iki adet asansör ve 31 kişilik mürettebat kamaraları bulunuyor.

Yatın gücü ise sahip olduğu 4,828 hp çift MTU20V4000 M73L motorlarından geliyor.