Nişantaşı’nın tarihi palası Hyatt Otel zinciri Unbound Collection’ın Türkiye’deki ilk oteli olan Nish Palas İstanbul açıldı.

Nish Palas, misafirlerine ev rahatlığında bir ortam sağlamak amacıyla 45 odalı şık bir butik otel olan ve “Palas” adı verilen tipik tarihi apartmanın post modern yorumu olarak hizmet veriyor. Otel, özgür ruhlu seyahat severlere bir keşif hissi yaşatmayı hedefliyor. İstanbul Boğazı manzaralı Glens Roof teras barı ile içerisinde geleneksel terapilerin yapıldığı hamam ve SPA da otelde yer alıyor.

The Unbound Collection by Hyatt standartlarında hizmete giren Nish Palas İstanbul, misafirlerine gerçek bir ev konforu sağlamayı amaçlıyor.

Eski Nişantaşı’na Ait Fotoğraflarla Postmodern Odalar

Mimar Arif Özden’in tarihi Nişantaşı palasına postmodern yorumuyla kurguladığı Nish Palas İstanbul’da, eski Nişantaşı’na ait hikayeleri anlatan fotoğraflarla bezenmiş 45 odasıı bulunuyor. Odalardan, eski şehrin, Boğaz ve Prens Adaları’nın manzarası yerden tavana uzanan pencereler sayesinde görülüyor. Bütün odalar bölgenin tarihini anlatan resimler ve yerel dükkanlardan alınmış kitaplar gibi lokal kültürden ilham almış dokunuşlarla dekore edilmiş. Boğaz manzaralı odaları tercih eden misafirlere ise teraslı geniş ve ferah bir konaklama alanı bulunuyor.

Glens, Nişantaşı ruhundan vazgeçmek istemeyen ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul’un köklü yerleşim bölgelerinden Nişantaşı’nda yer alan ve semtin enerjisini yansıtan Glens, kaliteli hizmet anlayışı, şık mimarisi ve kendine has mutfağıyla semtin tercih edilen mekânları arasında yer alıyor.