Dünyanın en iyi sanatçıları, yazarları ve düşünürlerine bir övgü niteliğinde olan Montegrappa “Genio Creativo” ismini verdiği yeni kalem serisini tanıttı. Her bir kalem, bir sanatçının belirgin bir eserinin ruhunu üzerinde taşıyor. Seride vurgulanan sanatçılara yakın zamanda yazar ve filozof Halil Cibran ve sanatçı Vecellio Tiziano eklenmişti. Son olarak heykeltıraş Antonio Canova da diğer sanatçılara katılmış oldu.

Ünlü İtalyan heykeltıraş özellikle mermer çalışmaları ile tanınıyor. Neoklasik sanatçıların en iyilerinden biri olarak bahsedilen Canova’nın eserlerinde barok ve klasiğin uyanışının etkisi görülüyor.

260 adet dolma kalem ve 260 adet tükenmez kalem ile sınırlı sayıda üretilen yeni kalemler Canova’nın doğumundan bugüne kadar geçen süreyi simgeliyor. Parlak bronz süsleme ve siyah reçine kullanılmış gövde, ünlü “Le Grazie” eserinin mermer kompozit bir minyatürü ile tamamlanmış.

18 karat altın süsleme kullanılarak üretilecek olan 12 adet dolma kalem ve 12 adet tükenmez kalem, sanatçı ile birlikte çalışanları simgeleyecek.

Kalemin ucunun yapımında 18 karat altın kullanılmış ve üzerine kalemin kapağının üst kısmında kullanılan ailenin hanedan arması sembolü işlenmiş.

Kalemler, 1700 avrodan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar