Bu yıl 30’uncusu düzenlenen NAIAS – Detroit Otomobil Fuarı’nda Mercedes-Benz, standında ikonik modeli G-Serisi’nin yenilenen versiyonu dâhil 20’den fazla otomobil modelini ziyaretçiler ile buluşturuyor.

Dev standında 28 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek olan Mercedes-Benz; yenilenen G-Serisi, Mercedes-AMG CLS 53, Mercedes-AMG E 53 Coupé ve Cabriolet modellerinin dünya lansmanlarını gerçekleştiriyor. Tüm bu modellerin yanı sıra marka, Detroit Fuarı’na özel olarak hazırladığı konsept otomobil Concept EQA modelini de sergileyecek.

Yeni Mercedes-Benz G-Serisi, ister arazi koşulları isterse de asfalt yollar olsun, her türlü kullanım şartı altında yüksek performans sunuyor. Yeni yürüyen aksam, DYNAMIC SELECT sürüş programı, G-Modu ve üç adet yüzde 100 kilitli diferansiyel her türlü zeminde sürüş konforunun yanı sıra sürüş dinamiklerini de en üst seviyeye taşıyor.

Mercedes-Benz, G-Serisi modelini 14-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen NAIAS (North American International Auto Show) – Detroit Otomobil Fuarı’ndan bir gün önce düzenlediği özel bir davet ile dünya basınına tanıttı. Yenilenen model, LED teknolojisine sahip ön farlar, gelişmiş sürüş yardım sistemleri, yeni renk seçeneklerine sahip deri döşemeler ile kaliteli iç mekân ve yeni yürüyen aksam olmak üzere oldukça kapsamlı bir donanım sunuyor.

G-Serisi’ne modern yorum

1979 yılından bu yana dış tasarım anlamında neredeyse hiçbir değişikliğe uğramayan G-Serisi, yenilenen versiyonunda da ikonik tasarım unsurlarını kaybetmeden özgün ve karakteristik görünümüne devam ediyor. G-Serisi’nin daha da geliştirilen tasarımı markanın yalınlık felsefesini devam ettirirken aynı zamanda özüne de sadık kalıyor. Dışarıdan sabitlenen kapı menteşeleri ve üstten oturtulan motor kaputu yeni nesilde de aynen korunuyor.

Her bir yolcuya daha fazla yaşama alanı

Arka koltuklar yüzde 60, 40 veya 100 olarak katlanabiliyor. G-Serisi’nde sunulan standart koltuklar bile birçok konfor fonksiyonuyla donatılırken ergonomik formları ile güçlü bel ve baldır destekleriyle rahatlık ve konfor sunuyor. Ayrıca sürücü koltuğu hafıza fonksiyonu, ısıtmalı ön koltukların yanı sıra ısıtmalı arka koltukların da sunulması ve konforlu ön koltuk gibi isteğe bağlı özellikler de sunuluyor.

Yeni ”G-Mode” ile daha yüksek performans

Yeni G-Serisi sahip olduğu donanımlar ve 270 mm ön aks yerden yüksekliği ile en zorlu arazi koşullarında bile yüksek performans ve sürüş keyfi sunuyor.

Yeni “G-Mode” arazi sürüş özellikleri sunma noktasında önemli bir rol üstleniyor. DYNAMIC SELECT üzerinden seçilmiş olan sürüş karakterinden bağımsız olarak üç diferansiyel kilidinden birinin devreye girmesi veya arazi takviyesi LOW RANGE’in devreye alınmasıyla birlikte yeni G-Serisi “G-Mode”a geçiş yapıyor. Söz konusu off-road modu süspansiyonun sertliği ayarlanabilir amortisörlerini, direksiyonu ve gaz pedalının tepkime hassasiyetini ayarlıyor, gereksiz vites değişimini önlüyor ve böylece en zorlu arazi koşulunda bile kontrollü ve yüksek performanslı bir sürüş sunuyor.

CLS, E-Serisi Coupé ve Cabriolet’nin yeni Mercedes-AMG 53 modelleri

Mercedes-AMG, ürün portföyünü üç yeni modelle genişletiyor ve aynı zamanda CLS, E-Serisi Coupé ve Cabriolet ile yeni bir motor sınıfı olan AMG 53 modellerini tanıtıyor. Yeni modeller, yüksek performansı sportif tasarım ve yüksek verimle birleştiriyorlar. Yeni elektrik destekli 3.0 litre hacimli motorda turbo besleme ve ek bir elektrikli kompresör aracılığıyla çift aşırı besleme bulunuyor. Sıralı 6 silindirli motor 320 kW (435 BG) üretiyor ve 520 Nm’lik maksimum tork sunuyor. .

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar