1929 model Mercedes-Benz S Barker Tourer (bot kuyruk), 60 yıl sonra İngiltere’ye geri dönüyor. Hampton Court Sarayı’nda gerçekleşecek 2018 Concours of Elegance’da sergilenecek.

Sergiye gelen ziyaretçiler hayatlarında belki de bir defaya özgü olarak 1958 yılından beri ilk defa Birleşik Krallık’a gelen bu klasik ve özgün aracı yakından görme şansına sahip olabilecekler.

Araç, üretildiği zamanda devrimsel bir niteliğe sahip karoseri ile oldukça ilgi dikkat çekici ve şık bir tasarıma sahip. Kaporta kullanılan malzeme sayesinde bir hayli hafif olmasının yanında, alüminyum kaplı hava araçlarından esinlenilmiş ingilizce side pod olarak bilinen aerodinamik olarak fayda sağlayan aracın iki yanında bulunan parçalar da bulunuyor.

1958 yılında satıldığında, otomobil koyu bordu renge boyanmış, arka kısmı ise özgün bot kuyruk şekli değiştirilerek yedek lastik konulabilir hale getirilmişti. Fakat gerçekleşecek sergi için otomobil eski, orijinal haline restore edildi.

Concours ol Elegance 31 Ağustos ve 2 Eylül arasında Hampton Court Sarayı’nda gerçekleşecek ve 60 adet çok nadir görülür araç sergilenecek.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar