Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Başlıyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2018 sezonu 27-30 Mart 2018 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlik, aynı zamanda Mercedes-Benz isim sponsorluğunda gerçekleşen 11. sezon olma özelliğini taşıyor.

Bu sezon 32 marka ve tasarımcı Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonlarını sergileyecek. Bu isimlerin 17’si koleksiyonlarını Zorlu PSM’de defile formatında, 6’sı mini defile formatında, 4’ü ise Studio alanında sunum formatında gerçekleştirecekler. Ayrıca her sezon olduğu gibi bu sezon da koleksiyonlarını kendi showroomlarında sergilemeyi tercih eden tasarımcılar da var. NetWork ise İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu ile davetlilerini Zorlu Center’da yer alan mağazasında ağırlayacak.

Etkinliğin 11 sezondur isim sponsoru olan Mercedes-Benz, Sonbahar/Kış 2018 sezonunda geride bırakılan 10 sezonu onurlandıran bir koleksiyon kitabı sunuyor. Geçtiğimiz beş yılın en unutulmaz anları, katılan tasarımcıların defile ve sunumlarını yaratıcı fotoğraflar eşliğinde bir araya getiren “Story of X Seasons” isimli bu kitapla marka, 11. sezonunu görkemli bir biçimde karşılıyor.

Mercedes-Benz, bu sezon da seçtiği tasarımcının defilesini sunuyor. Bu kapsamda Sonbahar/Kış 2018 sezonunda genç ve başarılı tasarımcı Şansım Adalı’nın markası Sudi Etuz‘un defilesi “Mercedes-Benz presents Sudi Etuz” ismiyle podyumda olacak. Ayrıca Mercedes-Benz Uluslararası Moda Değişim Programı kapsamında Atelier Kikala ilk defa İstanbul’a konuk olacak.

26 Mart Pazartesi akşamı gerçekleşecek olan “Portraits of Fashion Week reimagined and powered by Galaxy S9” etkinliği kapsamında moda haftasına emek veren Türk moda endüstrisinin farklı alanlarından isimler, fotoğraf sanatçısı Tamer Yılmaz tarafından Galaxy S9+ ile fotoğraflanacak.

Moda haftası kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında Aslı Filinta, Bahar Korçan, Belma Özdemir, Brand Who, Cihan Nacar, Çiğdem Akın, DB Berdan, Emre Erdemoğlu, Exquıse, Gökhan Yavaş, İpek Arnas, Lug Von Siga, Mehmet Korkmaz, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mercedes-Benz presents Atelier Kikala, Mercedes-Benz presents Sudi Etuz, Mert Erkan, MIIN by Kadir Kılıç, Murat Aytulum, Network, New Gen by İma, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Erkan, Özlem Kaya, Raşit Bağzıbağlı, St. Nian, Şiyar Akboğa, Tuba Ergin, Tuvanam, Urun, Zeynep Tosun yer alıyor.