Avusturalyalı motoryat üreticisi Maritimo, Sanctuary Cove Uluslararası Yat Fuarı’nda X-Serisi modellerinden X60 isimli lüks spor yatını tanıttı.

X-Serisi’nin önemli özelliklerinden bir tanesi çok çok yönlü kıç kabin alanının alıcının isteğine göre değiştirilebilir olması. Hem X60 hem de X50’de bulunan bu alana, salondan ve yüzme platformundan ulaşılabiliyor. Kabin, fazladan bir oda, bot garajı, gemi mutfağı gibi farklı alanlar için kullanılabiliyor.

Şaft tahrikli gövde ve güç aktarım organlarının tasarımı, lüks yatın 925 Hp gücünde Scania motoru ile 34 knot hıza kadar çıkabilmesini sağlıyor. Gövdenin cruise hızındaki verimliliği, gövdenin ve güç aktarım organlarının tasarımında öncelik verilen nokta olarak belirlenmiş. X60 27 knot hızda seyir ederken yaklaşık 100L/s altında yakıt tüketiyor ve bu sayde uzun mesafeler boyunca yat yol alabiliyor.

X60 modelin fiyatı ise yaklaşık olan 1.38 milyon euro olacak. Tabi kıç bölümünde bulunan kabin için isteğe bağlı değişiklik ekstra 25 bin euro karşılığında gerçekleştirilecek.