RM11-03 LMC

Le Mans Circuit’a Özel: RM 11-03 Le Mans Classic

Le Mans Circuit’a özel tasarlanan RM 11-03 Le Mans Classic’in tanıtılacağı yarışın bu yılki onur konukları, Sébastien Loeb, Felipe Massa ve McLaren olacak.

Amacının motor sporunun önemli unsurlarını yeniden canlandırmak olan Le Mans Classic, sadece Hunaudières’deki varış çizgisine varmaya çalışacak centilmen sürücülerin değil, onlarla birlikte yarışacak ünlü sürücülerin de buluştuğu yer. C kategorisinde 1988 model Jaguar XJR-9 ile yarışacak olan 2009 yılı F1 şampiyonu Jenson Button’ın yanı sıra, daha önceki yıllarda 24 Hours şampiyonları olan Henri Pescarolo, Jochen Mass ve Stéphane Ortelli de bu yıl yarışacak pilotlar arasında.

Richard Mille hafta sonu boyunca daha önce Formula 1 yarış sürücüsü olan marka ortaklarından Felipe Massa’yı ve WRC ile WRX rallycross şampiyonu Sébastien Loeb’i ağırlayacak. Lüks İngiliz spor arabası, süper araba yaratıcısı ve saat üreticisinin iş ortağı olan McLaren Automotive de, süper arabalarıyla markaya destek verecek. Çok yönlü S70S spor serileri ve 720S süper serileri de organizasyon boyunca seyircileri coşturacak.

Richard Mille, sadece 150 adetle sınırlı sayıda yarışa özel tasarlanan RM 11-03 LMC’i yarış sırasında tanıtacak. İlk kez beyaz seramik olarak tasarlanan RM 11-03, İngiliz yarış yeşilini Le Mans Classic tarzıyla buluşturuyor.

Le Mans Circuit, 6-8 Temmuz tarihleri arasında binlerce seyirciyi ağırlayacak.