Krasnodar’da Gatsby tarzı dağ evi

ROUTEMAGAZINE.NET – Şehirden iki saat uzaklıkta, orman içerisinde, küçük bir göl yanında; hiçliğin ortasında tamamen kirletilmemiş bir saflık içerisinde.

Tam bu noktada mimar Roman Babenko ve tasarımcı Ksenia Stupko etkileyici bir projeye imzalarını attılar. Kafalarında büyük bir ailenin içerisinde hobilerini, ve geleneklerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri bir yuva fikri vardı.

2000 metrekarelik ev üç bloktan oluşuyor. Dışarıdan bakıldığında tek parça olarak görülen yapı, tam bir dağ evi görünümde tasarlanmış. Bulunduğu çevreye doğal bir şekilde uyum sağlıyor. Evin merkez bölgesi oldukça geniş ve ferah bir tasarıma sahip. Ev içerisinde bir havuz, kış bahçesi, sinema ve oyun odaları mevcut. Yapının zemin katı üç bloğu birbirine bağlayan ortak nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Dağ evinin iç bölümü oldukça aydınlık olmasının yanında kullanılan malzemeler ve sanatsal tasarımı dikkat çekiyor. Gatsby’nin evinin atmosferini bu dağ evinde rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Evin yerleri tamamen açık renkli ve oldukça değerli farklı türden mermerler ile kaplanmış. Yine mermerden yapılmış merdivenleri, paslanmaz çelikten yapılmış şık tırabzan ile tamamlanmış. Yapının duvarlarında yer alan mitolojik sahnelerden ortaya çıkartılmış ünlü sanatçıların eserleri ise dikkat çekici başka bir detay.

Bu etkileyici dağ evi Krasnodar’da yer alıyor. Gatsby’nin yaşamını deneyimlemek isteyenler için kesinlikle kaçırılmayacak bir fırsat.