Parrot Repeater Pocket Watch Back

Jaquet-Droz 280’inci Yılını Kutluyor

Pierre Jaquet-Droz, ilk saat atölyesini 1738 yılında kurmuştu. Bu yıl atölyenin ilk kuruluşundan beri geçen 280 yılı kutlamak için, çok özel bir saat üretildi. Markanın ilk günlerinden beri simgeleri ince el işçiliği, detaylı mekanik aksam, mükemmel saatçilik zanaatının bir yansıması olarak bu çok özel Parrot Repeater Cep Saati karşımıza çıkıyor.

Parrot Repeater Cep Saati, el işçiliğinin detaylı çalışmasını gözler önüne seren gerçek bir sanat eseri. Saat, kullanılan minyatür boyama tekniği ve renklerin canlılığı dikkat çekiyor. Saatin kasasında kullanılan kırmızı altının renkler ile olan uyumu oldukça hoş. Kadranda ise, saatin isminden de anlaşılacağı gibi iki adet, canlı renkler ve ince işçilik ile göz dolduran erişkin papağan, ortalarında kuş yuvası içerisinde iki yavru papağan ve çatlamakta olan bir yumurta yer alıyor. Etrafı ise yine renklerin ön planda olduğu cennet gibi bir orman görüntüsüne sahip.

Kasa için iki farklı koruma kapağı bulunuyor. Kadran kapağı, değerli taşlar ile işlenmiş sarmaşıklar ve tropik ormanlarda görülen yapraklar ile donatılmış. Arka Kapağında ise, etkileyici Macaw Papağanı motifi ve etrafında da çok ince minyatür işlemeleri yer alıyor.Parrot Repeater Pocket Watch Front

En karmaşık saat mekanik sistemlerinden biri, belki de en karmaşığı olan repeater ismindeki mekanik sisteme ve çok ince detaylı tasarıma sahip olan bu saatin fiyatı ise yaklaşık 1 milyon dolar.