HondaJet Elite

HondaJet Elite Cenevre’de Tanıtıldı

Honda, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen 2018 Avrupa İş Havacılık Kongresi ve Sergisi (EBACE) öncesinde özel bir hangarda yeni ve daha da gelişmiş HondaJet Elite’i dünyaya tanıttı.

HondaJet Elite, menzilini yüzde 17 oranında artırarak 400 kilometre daha uzun mesafe kat edebilir hale gelirken,motorlarındaki yeni geliştirilmiş ses azaltıcı giriş yapısı da yüksek frekanslı gürültüleri azaltarak kabinde sessizlik sağlıyor. Ayrıca yeni uçağın gelişmiş havacılık sistemi, uçuş güvenliğini arttırmak üzere optimum uçuş planlaması, otomatik stabilite ve koruma fonksiyonlarını da içeriyor. 2661 kilometre menzile sahip jet, bünyesindeki teknolojilerle pistlerdeki kalkış ve iniş mesafesini otomatik olarak ayarlıyor.

Jetin yakıt tüketimi oldukça verimli. Ayrıca kanat Üstü Motor Konumu (OTWEM) ve Doğal Laminer Akış (NLF) özelliği bulunan kompozit gövdeye sahip.

HondaJet Elite aynı zamanda hoparlöre gerek duymayan ve tüm kabinde kesintisiz ses deneyimi sağlayan kabin içi ses sistemine de sahip. Emniyet kemerli tuvalet, buharlı kahve makinesi ve çift renkli lüks koltuklar diğer isteğe bağlı donanımlar olarak öne çıkıyor. HondaJet Elite, 28 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında EBACE’de ilk kez sergilenecek.