Herşey konfor için: Here comes the sun

Hollandalı ünlü yat üreticisi Amels, 82 metre uzunluğundaki yeni mega yatı, Miami Yat Fuarı’nda tanıtıldı.

Adını 60lı yıllara damgasını vuran ünlü İngiliz müzik grubu Beattles’ın Here Comes The Sun şarkısından alan mega yat, sadece Miami’de sergilenecek olan en büyük yat değil, aynı zamanda Hollanda merkezli tersanenin ürettiği en büyük yat olma özelliğini de taşıyor.

Toplam altı adet dış güverteye sahip yatın dış tasarımını Tim Heywood yaparken, iç tasarımı da Winch design imzası taşıyor. Yat 9 adet süit tarzı kamarası ile 18 kişiye kadar insan ağırlayabiliyor. Ayrıca tekne sahipleri için 2 adet VIP süiti de bulunuyor. İçeride çalışanlar ile birlikte, 25 kişilik kapasiteye sahip. Ayrıca mega yatın deri koltuklara sahip dev ekranlı sinema salonuna sahip olması da dikkat çekici özelliklerinden biri.

Yatın içinde bulunan spa ve yaşam merkezi misafirlere keyifli bir zaman geçirmeleri için olanak tanıyor. Ana güvertede bir havuz ve güneşlenme güvertesinde ise jakuzi bulunuyor.

Mega yatın belki de en cazip tarafı ise, yatın denize sıfır olan arka kısmındaki geniş bölümden suya girmenin ve tekrar yata dönmenin oldukça pratik olması. Bu arada en üst kısımdan denize uzanan su kaydırağı da atlamamak lazım.

Bu megayatın haftalık kiralama fiyatı ise 1.2 milyon euro.