kndu

Her Bir Ayrıntısıyla Lüks KNDU Villaları

Yurt içi ve yurt dışında özellikle otel, residance ve konut alanlarında dikkat çeken çalışmalara imza atan AHK Worldwide, Antalya’da hayata geçirdiği KNDU villalarında sürdürülebilirlik ile lüksü buluşturuyor. Farklı metrekarelere sahip projede Armani Casa mobilyalar yer alıyor. Dileyenler satın alma sırasında opsiyonel olarak Armani Casa ürünlerini avantajlı fiyatlarla villalarında da tercih edebiliyor.

AHK Worldwide’ın Antalya’nın Kundu bölgesinde inşa ettiği KNDU villaları; dünyanın en prestijli lüks otellerinin yanı sıra Akdeniz’e dökülen ve çeşitli aktivitelerin yer aldığı Aksu Deresi’nin doğu sınırında yer alıyor. Şehir merkezine 20 km Antalya Havaalanı’na ise 12 km. mesafede yer alan KNDU, mimari konseptinin yanı sıra tasarımsal açıdan da oldukça etkileyici özelliklere sahip.

Kalıplaşmış çizgilerin dışında

Konut sektöründeki kalıplaşmış çizgilerin dışına çıkan KNDU, sürdürülebilir yaşam ilkelerinden yola çıkılarak tasarlanmış. Sürdürülebilir yaşam felsefesiyle doğanın sadeliğini, modern mimari ve tasarımla buluşturan proje; küresel anlayışı yerel beklenti ve alışkanlıklarla buluşturuyor.

Kendi enerjisini üretiyor

KNDU; Antalya’nın güneş yoluna göre yönlendirilmiş fotovoltaik güneş panelleri aracılığıyla kendi enerjisini üretmek üzere planlanmış. Güneş enerjisinden elektrik ve ısıtma, yağmur suyundan ise çevrenin sulanması sağlanılması düşünülmüş. Çatılarda bulunan özel kumandalı pencereler sayesinde de tüm ev, doğal bir şekilde havalanabiliyor. KNDU projesinde en dikkat çeken kısım ise her villaya ait olan kış bahçesi ve sağlıklı yaşam için yeşil koşu parkurlarının bulunuyor olması.

Araç trafiği yer altında

Evlerin temel yapısı üzerine oturtulan ahşap dış cephe kaplaması kabuk görevi gördüğünden yapıyı koruyarak, binanın dış biçiminin eklemli bir yapı kazanmasına yardımcı oluyor. Gerek ortak yaşam alanlarında bulunan yeşil alan oranını artırmak gerekse de ortamdaki hava kirliliğini azaltmak amacıyla site girişinden itibaren araç trafiği yer altında konumlandırılmış. Konut sahipleri yer altından villalarına ait özel garajlarına rahatlıkla ulaşabiliyor.

Londra’da ödül aldı

AHK KNDU projesi Türkiye’de sayılı proje için alınan “Breeam Very Good” yeşil bina sertifikasına uygun olarak yapılmış olduğundan; Londra’da düzenlenen European Property Awards yarışmasında “En Başarılı konut geliştirme projesi” dalında birinciliğe layık görülmüş. Proje aynı zamanda Avrupa’daki en başarılı konut kategorisinde ise bir sonraki yarışma için aday gösterilmiş. Residential Future Project dalında da en iyiler arasına girmiş.

AHK KNDU projesi en seçkin markaları bir araya getirerek göz kamaştırıcı bir kombinasyona da imza atıyor. 28 bin 90 m2 arsa üzerine inşa edilen projenin toplam yapı inşaatında kullanılan alan ise 33.674 m2.
Üç etap olarak planlanan ve ilk etabı teslim edilen KNDU villaları 3 katlı ve her biri 600 m2 ve 970 m2 arasında değişen metrekarelerde. 38 villadan oluşan 1. Etap, sahiplerine teslim edilmiş. İkinci etap ise yavaş yavaş sahiplerini buluyor. Son etapta da aynı sistemin olacağı villalarda

Armani Casa’nın mobilyaları yer alıyor. Villa satışlarında dileyenler opsiyonel olarak Armani Casa ürünlerini avantajlı fiyatlarla tercih edebiliyor.

L