Gucci, illüstratör Ignasi Monreal ile 2018 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu iş birliği kapsamında şekillendirdiği Yeni Dijital Deneyimler’i görücüye çıkarıyor.

Marka, 2018 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu için hazırladığı yeni kampanyasında genç İspanyol sanatçı Ignasi Monreal’in özgün sanat eserlerine yer veriyor.

Monreal’in, kampanya illüstrasyonlarını dijitalleştirip, mağazaların vitrinlerine uyarladığı çalışmalar, farklı bir deneyim sunuyor.

Geçtiğimiz aralık ayına denk gelen bayram sezonu için Gift Giving kitapçığını hazırlayan sanatçı, moda evinin yeni 2018 İlkbahar/Yaz reklam kampanyasında da yer alıyor.

Gucci’nin yeni dijital aktivasyon projesinin tam kalbinde, Monreal’in kendine has ve gerçeküstü üslubuyla ortaya çıkardığı sanat eserleri bulunuyor. Proje, bayram dönemi boyunca yürütülen dijital kampanya ile benzerlik gösteriyor.

Dünyanın farklı noktalarındaki mağaza vitrinleri bu yeni dijital girişime sahne olmaya hazırlanıyor. Aynen sanat galerinde olduğu gibi, vitrin içine yerleştirilecek dev ekranlarda animasyonlu dijital illüstrasyonlar gösterilecek. Vitrinlerin pek çoğunda, ekranın tam karşısında bir bank ve üzerinde oturup sanki bir galeri duvarına asılmış sanat eserlerini izliyor gibi görünen kadife kaplı mankenlerle enstalasyonunun etkisi arttırılacak.

Gucci uygulamasını indirmiş olanlar, vitrininde bulunan çıkartmayı taratıp bir mikro internet sitesine giriş imkanı bulacaklar. Bu sitede çeşitli duvar kağıtlarını indirmenin yanı sıra, Monreal’in diğer illüstrasyonlarından oluşan bir kataloğa ve markanın satışa çıkan ürünlerine erişmek de mümkün olacak.

Çıkartma sanat eserlerinin ilham kaynağı; eğlenceli ve aydınlatıcı bir deneyime kabulünüzde anahtar görevi gören vintage sergi, sinema ya da müze biletleri. Gucci Bahçesi’nin bazı yaratıkları da dahil olmak üzere, çıkartmaların üzerinde yer alan öğelerin tamamı, Monreal’in 2018 İlkbahar/Yaz reklam kampanyası için hazırladığı illüstrasyonların bir parçası.

Vitrin çıkartmalarına ek olarak, aktive edilebilen sanat eserleri aynı zamanda gerçek biletler gibi basılacak ve 52 mağazadan herhangi birinde alışveriş yapan müşterilere armağan edilecek. Ayrıca, belirlenen mağazalara yerleştirilen sanal gerçeklik cihazları müşterilerin kullanımına sunulacak. Bu cihazlarda Monreal’in kampanya illüstrasyonlarından oluşturulan 360 derecelik panoramik görüntüler izlenebilecek.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar