Gucci, müşterilerinin Gucci ürünleriyle kendilerini ifade etmelerini sağlayan, yeni kişiselleştirme servisi, DIY (Do It Yourself, Kendin Yap) programını hayata geçirdi.

Ophidia tote çanta ve Ace spor ayakkabıyı kapsayan ve ürünlerin tasarlanması ve görselleştirilmesi imkanını sunan yeni programa yalnızca markanın web sitesi üzerinden ve New York, Soho Wooster caddesindeki mağazasından ulaşılabiliyor.

Yeni DIY aksesuarları, üzerinde ABCDEFGucci baskısı taşıyan özel bir ambalajla satışa çıkıyor

Petra Collins’in çektiği kampanya fotoğrafları ve videosunda: bir yandan rock yıldızı olmak isteyen bir karakterin hayal dünyasına yoğunlaşırken, diğer yandan kişiselleştirilmiş yeni aksesuarlara yer veriliyor. Rahatlıkla ayırt edilebilen, özel olarak tasarlanan ve çağdaş kıvrımlar taşıyan fontuyla yeni DIY alfabesi, müşterilerin hayal gücüne hizmet etmek için yola çıkıyor.

Seçilen harfler, zemininde birbirine giren G deseni, üzerinde altın renkli metal Double G aksesuarı, her iki tarafı da yeşil-kırmızı-yeşil Web çizgileri ve kahverengi çerçevesi ve sapı olan Ophidia tote çanta üzerine işlenebiliyor. Müşteriler deri, timsah, piton veya kristal yaldızlı keçe harf seçeneklerinden birini seçip çantaların üzerine büyük boyutlarda işletebilecekleri gibi iki harf seçip çantanın birer tarafına da işletebiliyorlar.

Harflerden oluşan bu tasarım detayı, ayakkabı başına tek bir harf kullanmak şartıyla Ace spor ayakkabılarda da geçerli. Canlı kırmızı, yeşil, sarı ya da siyah; deri, kırmızı, yeşil veya doğal koyu sarı piton; parlak fuşya ya da ipek altın napa veya kristalle bezeli siyah keçe gibi son derece geniş renk ve malzeme kombinasyonları barındıran seçeneklerle sunulan harfler çıtçıtlı yamaların üzerine işleniyor. Mavi-kırmızı-mavi House Web çizgileriyle tasarlanan ayakkabıların sırt dilleri de kırmızı ve mavi metalik deriyle sunuluyor. Çantalar (iç kısımda) ve ayakkabılar (iç tabanda), DIY mührünü taşıyor.

Web sitesi üzerinden bu programa özel olarak sunulan araç sayesinde müşteriler, kendi kişiselleştirilmiş Gucci DIY ürünlerini sanal olarak görüntüleyebiliyorlar. Bu görüntüler, gerçek ürün görselleriyle 3 boyutlu bilgisayar üretimi görsellerin birleşiminden oluşuyor. Bu birleşim, tercih edilen malzeme ve renk kombinasyonlarının normal hayatta nasıl görüneceğine dair gerçekçi bir fikir veriyor. Ayrıca DIY aracı tablet, akıllı cep telefonu ve bilgisayar ile oldukça rahat kullanılabiliyor.

Marka, Wooster mağazasına özel olarak, arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan bir mağaza içi uygulama geliştirdi. Bu uygulama sayesinde, mağazada bulunan bir iPad’i ya da iPhone’un kamerasını gerçek bir ürünün üzerine tutan müşteriler tasarladıkları DIY ürünün nasıl görüneceğine dair bir fikir ediniyor. Yani önce seçimlerini yapıyor, sonra kişiselleştiriyor ve en sonunda da ürünün gerçek ortamda nasıl duracağını görebiliyorlar.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar