Griffin 66 metre

Fincantieri’den Yeni Lüks Mega Yat Serisi

Geçtiğimiz günlerde Viareggio’da gerçekleşen 2018 Versilia Yachting Rendezvous etkinliğinde, Fincantieri Griffin Serisi’ni tanıttı. 66, 77, 88 ve 99 metre olmak üzere 4 adet boyda üretilen lüks mega yatlar oldukça dikkat çekiyor.

Fuarda Fincantieri, Griffin 66 modelini tanıttı. 66 metre uzunluğundaki yat, zamandan bağımsız şıklığı ve modern çağa uygun dış çizgileri ile dikkat çekiyor. Mitolojik varlığın güçlü ve görkemli duruşunu, cesur ve zarif çizgileri ile dışarı yansıtması nedeniyle yatın isminin Griffin olmasında karar kılınmış. Modern mimari görüntüsü, iç tasarımda oldukça iyi malzemelerin kullanımı ile bir araya geliyor. İç tasarımda minimalist şıklık göze çarparken, aynı zamanda sıcak ve misafirperver duruşu da dikkat çekiyor. Dev panoramik camları sayesinde de deniz ile direkt temas sağlanıyor.

Konsept, dış tasarım için Christopher Seymour, iç tasarım için Guido de Groot ve tasarımcıların aktivite koordinatörü olarak da Carl Esch yer almış.

66 metre uzunluğundaki yatın 6 yolcu kamarası, 12 kişiye kadar misafir ağırlama kapasitesi ve 15 mürettebat üyesi barındırma kapasitesi bulunuyor. Yatın maksimum hızı ise 17 knot.