Ferrari denilince çoğu otomobil tutkununun gönlünde 250 serisi farklı bir anlam taşır. Her zaman 250 serisi dikkatleri üzerine çeken taraf olsa da Ferrari 275 GTB’nin İtalyan üreticinin bugüne kadar ürettiği en güzel araçlardan biri olduğu konusunda sanırız kimse farklı düşünmez.

Binlerce 275 üretilmiş olmasına rağmen, 275 GTB Speciale, isminden de anlaşıldığı gibi gerçekten özel bir araç. Bu otomobil Pininfarina tarafından gövdesi yapılmış iki adet prototipten biri olma özelliğini taşıyor.

Acemi bir göze herhangi bir 275’ten farklı gelmeyecek olsa da, bu araçların duayeni olan biri farkı hemen anlayacaktır. Pininfarina’nın eklediği döneminin çok ötesindeki aerodinamik arka difüzör, aracın ilk dikkat çeken noktalarından bir tanesi. Tabi bunun yanında geliştirilen far tasarımı, kaput, kapı kolları ve iç tasarımı ile de geri kalan 275’lerden ayrılıyor.

Aracı farklı kılan bu özelliklerini ekleyen Battista ”Pinin” Farina’nın kendine sakladığı bu araç şimdi ise yaklaşık 9 milyon dolar bedeli karşılığında Scottsdale’de yeni sahibini arıyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar