BEYMEN

Dünya Moda Markalarından Sonbahar/Kış Koleksiyonları

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden efsanevi moda tasarımcı Azzedine Alaïa’nın kurucusu olduğu Michelle Obama, Rihanna, Victoria Beckham, Nicole Kidman gibi dünyaca ünlü kadınların gözde markası Alaia, 2018-2019 Sonbahar Kış sezonundan itibaren exclusive olarak BEYMEN’lerde.

Zarafet ve zahmetsiz şıklığı buluşturan Carolina Herrera’nın, kreatif direktörlüğü Wes Gordon’a teslim etmeden önce hazırladığı jübilesi niteliğindeki son koleksiyonunda, üç boyutlu işlemeler, tüyler ve püsküller dikkat çekiyor. Tasarımcının tafta kumaşa olan tutkusu, koleksiyonun her look’unda hissediliyor.

DNA’sını Los Angeles’tan alan Amiri, t-shirt, sweatshirt ve denim ağırlıklı esprili ve cool tasarımları ile sokak stilini en iyi şekilde yansıtıyor.

Her sezon sıradışı tasarımlara imza atan Thom Browne da bu sezon en yeni koleksiyonu ünlü markalar arasında yer alıyor.

İtalyan markası Eleventy, 2018-2019 Sonbahar Kış sezonunda, dış giyimin yanı sıra trikolarıyla da iddialı.

Modern zarafeti ve sürreal feminenliği gündelik hayata adapte eden Loewe’nin, J.W. Anderson’ın imzasını taşıyan yeni koleksiyonunda markanın DNA’sını oluşturan deri ve dış giyim grubu dikkat çekiyor.

Roberto Cavalli, Emilio Pucci gibi büyük İtalyan modaevleri için yıllarca tasarımlar yapan Peter Dundas, bu sezon adını taşıyan markası ile karşımıza çıkıyor. 2017 yılında Grammy Ödülleri’nde Beyonce için tasarladığı üç özel dikim elbise ile ilk kez moda sahnesine çıkan markanın ilham kaynağı ise tasarımcının yaptığı seyahatler.

Bottega Veneta 2018-2019 Sonbahar Kış koleksiyonu için New York’tan ilham alıyor. Soğuk tonların kullanıldığı koleksiyonda ipekler ve yünler geniş yer tutuyor.

Chloé’nin yeni kreatif direktörü Natacha Ramsay-Levi’nin ikinci koleksiyonu olan 2018-2019 Sonbahar Kış koleksiyonu ile 70’lerin vintage havasını yeniden yorumlamış. Kahverengi tonlarının ağırlıklı olduğu koleksiyonda derin V yakalar ve bolca geometrik desenler yer alıyor.

Dolce & Gabbana ise yeni sezonu markaya özgü canlı renkler ve enerjik tasarımlarla selamlıyor.

Tasarımcı Phoebe Philo’nun Céline için tasarladığı son koleksiyon olan 2018-2019 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nda oversize paltolar, maskülen pantolon takımlar, bağlama detaylı trikolar dikkat çekiyor.

İtalyan markası Etro’nun 2018-2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda güçlü desenler, karmaşık art deco stili duvar kilimleri, mineli mücevher kutuları ve post modern İtalyan mimarisindeki renk bloklarından esinlenilmiş. Koleksiyonda Etro’nun geleneksel şal deseni, chine teknikleri, etnik unsurlar, kozmik yıldızlar gibi farklı şekillerde yorumlanmış. Bu ikonik desen, çiçekler, çizgiler, kalpler ve naif yama işleri ile birlikte koleksiyon geneline yayılmış.

İngiliz tasarımcı Stella McCartney’in bu sonbahar-kış koleksiyonunda zıtlık kavramı ön planda. Soğuk tonların ağırlıkta olduğu tasarımlarda göze çarpan en önemli detay ünlü modacının imzası haline gelen elbise üzerine geçirilen tüller.

Fransız moda evi Saint Laurent, 2018-2019 Sonbahar / Kış Koleksiyonu için siyahtan ve sadelikten besleniyor.

Dior 2018-2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda 60’lı yılların kroşe kazakları, patchwork kumaşları, okul formaları geniş yer tutuyor. Dior’un imza parçası haline geleni transparan tül etekler, koleksiyona daha punk bir hava katıyor.

Missoni 2018-2019 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda, Jamaika’nın renklerinden ve 70’lerin rock’n roll estetik anlayışından esinleniyor. Kalın trikolar, yama desenler ve bol pantolonlar koleksiyonda geniş yer tutuyor.

Dünyaca ünlü seçkin markaların en yeni koleksiyonları BEYMEN’lerde ve www.beymen.com adresinde modaseverlerle buluşuyor.