big bang tourbillon croco

Bu Ceket Mermiye Dayanıyor

Hublot’un 13.5 karatlık elmaslar ile süslenmiş Big Bang Tourbillon Croco High Jewellery saat modeli, timsah derisinden kurşun geçirmez ceket ile kombine edilerek, farklı bir tasarım oluşturuyor. Proje, lüks aksesuar ve giyim markası Karmaloog ile ortak çalışma olarak ortaya çıkıyor.

Lüks giyim markası Karmaloog, siyah timsah derisinden bir bomber ceket tasarladı. Karbon aramid kumaş, çok ince dokunmuş karbon nanotüp kumaşların katları kullanılarak geliştirilmiş. Bu sayede ceket mermiye dayanıklı ve şiddetini sönümleyebiliyor.

Ceketin ana fermuar sürgüsü 18 karat beyaz altından yapılmış ve elmas işlemeli, iki yan cebin fermuar sürgüleri ise markanın “H” harfini taşıyor ve yine beyaz altından yapılma. Ayrıca bu fermuarlar lüks giyim markası Karmaloog’un el yapımı beyaz altından fermuar sürgüleri ile değiştirilebiliyor

.big bang tourbillon croco high jewellery and bomber jacket

Ceketin el bileği kısmında Hublot tarafından tasarlanmış “One Click” özelliği sayesinde saatin yerleştirilebildiği alan mevcut. Ayrıca ceketin çıkartılması gerektiğinde kullanıcın isteğine göre tercih edebilecekleri saat kayışları da mevcut. Saat, ceketin bilek bölümünden “One Click” özelliği ile kolayca çıkartılabiliyor.

Saate geldiğimizde ise pul şeklinde işlenmiş 380 adet baget kesim elmas ile dikkat çekici bir tasarıma sahip. Saatin kasasını, kadranını ve tokasını kaplayan elmaslar da aynı ceketin tasarımında olduğu gibi timsah derisine benzetilmiş. Saatin kadranı 102 adet elmas işlenmiş. Kadranın saat 6’yı gösteren noktasında ise Hublot’un turbilon mekanizması tüm güzelliği ile ortaya çıkıyor. Saatin 45 milimetre çapında ve 234 adet elmas ile işlenmiş ve yaklaşık 5 gün boyunca durmadan çalışabiliyor.
Timsah derisinden yapılmış kayışın üzerindeki tokada da 44 adet elmas bulunuyor.

Tüm bu özelliklere ve şık görünüme sahip saat ve ceket seti 1 milyon dolara elde edilebiliyor.