İlk olarak 2005’te piyasaya sürülen köşeli kasası ile Bell & Ross BR01 model saat, markanın simgelerinden biri haline gelmişti.

Son birkaç yıldır, saat üreticileri arasında tamamen safir kasa kullanmak oldukça yaygın bir hale gelmişti. Transparan tasarım içerideki mekanik aksamın çalışmasını izleme imkanı sunarak, saat sahipleri için etkileyici bir deneyim sağlıyor. Üretim aşamasında teknoloji ciddi anlamda ilerlemiş olmasına rağmen, safir üzerinde çalışması en zor malzemelerden bir tanesi. Bu zorluk doğal olarak üretim sürecinin oldukça pahalı olmasına neden oluyor, bu da üretimlerin sınırlı sayıda tutulması ile sonuçlanıyor. Saat üretici firma Bell & Ross, BR-X1 model saatinden bu nedenlerin ışığında yalnızca 6 adet üretti.

Yeni BR-X1 Skeleton Tourbillon Sapphire, minimalist tasarımı ile dikkat çekiyor. Saat ve dakika kadranı, saatin 12’yi gösteren kısmında, ana kadranın yukarısına doğru yerleştirilmiş. Saatin 6’yı gösteren alt bölümünde ise türbilon mekanizması (Flying tourbillon) sanki süzülüyormuş gibi duruyor. Tamamı transparan olan saatin iç aksamı iskelet gibi tüm açıklığıyla görülüyor, zaten “Skeleton” ismi ile de bu durum belirtiliyor. Siyah, altın sarısı ve mavi olarak 3 farklı renkten birisi tercih edilebiliyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar